BTW Správy Samospráva

Na Prednádraží mesto začína budovať nové polopodzemné kontajnery

Celkovo na sídlisku Prednádražie pribudne jedenásť stojísk s polopodzemnými kontajnermi.

Ilustračný obrázok k článku Na Prednádraží mesto začína budovať nové polopodzemné kontajnery
Zdroj: facebook.com/brockatt

Jedenásť nových stojísk s polopodzemnými kontajnermi by malo pribudnúť v nasledujúcich týždňoch na Prednádraží. Ide o ďalšiu fázu postupnej výmeny klasických 1100 litrových smetných nádob v celom meste. Informoval o tom trnavský primátor Peter Bročka na sociálnej sieti.

„Výhody polopodzemných už všetci poznáme, teraz je to len o tom ako rýchlo ich vieme dostať "všade“ a hlavne k vám, ale zároveň nie moc blízko," uviedol.

Výhodou polopodzemných kontajnerov podľa mesta je, že okolo nich nebehajú potkany a stúpla aj miera separovania odpadu. "A práve tento cieľ musia sledovať všetky mestá a obce, lebo už v tomto roku by Slovensko aj ostatné štáty Európskej únie mali dosiahnuť päťdesiatpercentnú mieru recyklácie,“ pripomenulo mesto už dávnejšie.

Plán pre celú Trnavu

Nové kontajnery sa osvedčili a postupne by mali pribudnúť v celom meste. „Do konca roka budeme mať projektové dokumentácie na všetky sídliská v meste, následne to bude ako pri všetkom už len o hľadaní financií na realizáciu. Ambícia je do dvoch rokov sa čo najviac priblížiť k úplnému pokrytiu,“ priblížil Bročka plány mesta.

Presun stojiska na Clemetisovej

Obyvateľov Clementisovej 8 až 11 na Družbe prekvapilo, že nové stojisko nenahradilo staré smetiakyna pôvodnom mieste v zelenom páse pri ceste. Stojisko s polopodzemnými kontajnermi bolo presunuté na parkovisko pred hotel Spectrum.

Dôvod vysvetlil poslanec mestského zastupiteľstva Dušan Zaťko, podľa ktorého pod povodným stojiskom idú siete a navyše je cez príslušný zelený pás plánovanú cyklotrasu.„Pôvod­né miesto pre nové polopodzemné stojisko bolo popri chodníku pri vchode číslo 11. Obyvatelia namietali blízkosť stojiska pri dome, tak jediné možné miesto bolo na parkovisku. Opäť, kvôli sieťam, blizsie k baráku to nešlo,“ objasnil Zaťko.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie