Júlia Vargová Kultúra Rôzne

Oslavujú 25 rokov od založenia projektu: Katarínka láka na Deň otvorených dverí

Devätnásty ročník podujatia bude obohatený o množstvo cechov a tvorivých dielní. Program sa bude niesť v znamení osláv štvrťstoročnice založenia projektu Katarínka.

Ilustračný obrázok k článku Oslavujú 25 rokov od založenia projektu: Katarínka láka na Deň otvorených dverí
6
Galéria
Zdroj: OZ Katarínka

Na Katarínke bude počas sviatku sv. Cyrila a Metoda rušno. V piatok 5. júla 2019 sa kláštor stane dejiskom tradičného Dňa otvorených dverí. Informoval o tom Jakub Pavčo, člen org. tímu projektu Katarínka. „Program sa v tomto roku nesie v znamení osláv 25. výročia založenia projektu Katarínka. V roku 1994 sa partia mladých študentov rozhodla pre záchranu kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej v podobe letných táborov – družín. Tento prístup k záchrane národnej kultúrnej pamiatky si projekt zachoval dodnes,“ uvádzajú organizátori.

Celodenné podujatie, ktoré pripravujú dobrovoľníci z Katarínky, začne podľa informácií od organizátorov o pol jedenástej, slávnostnou svätou omšou pred kostolom. Po nej si môžu návštevníci pozrieť dobrovoľnícke divadlo a následne sú pre deti pripravené tvorivé cechy a dielne. „Všetci prítomní si zároveň môžu pochutnať na občerstvení, ktoré bude pozostávať z varených klobás a cesnačky. Dostatok pitnej vody bude zabezpečený pre všetkých,“ dodáva organizačný tím.

Pre návštevníkov je pripravený historický výklad o kostole a kláštore, no nebudú chýbať ani tradičné aktivity ako prelez cez lanový mostík, maľovanie tašiek a chytanie rybiek.

Organizátori sľubujú, že sa podujatie uskutoční za každého počasia a dávajú do pozornosti, že návštevníci sa na Katarínku dostanú pešo, po vyznačených turistických trasách z okolitých obcí Naháč, Dechtice, alebo Dobrá voda. Je možné využiť aj odstavné parkovisko pod Katarínkou, medzi obcami Naháč a Dechtice.

Foto: ilustračné

Tradičný Deň otvorených dverí na Katarínke
6
Galéria
Zdroj: OZ Katarínka
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM