Júlia Vargová Iné športy Šport

Hráčky Hit UCM Trnava v 5. kole Volejbalovej extraligy žien privítali Pezinok. V sobotu 26. októbra sa o 16:00 stretli na domácej palubovke Trnavy. Víťazstvo si však na svoje konto nepripísali.

Ilustračný obrázok k článku Po vydarenom prvom sete prišiel zvrat: Trnavské volejbalistky podľahli Pezinku, FOTO
9

Trnavské volejbalistky absolvovali už piaty domáci zápas v aktuálnej sezóne. Ako informuje klubový web, v nedeľu 20. októbra museli prijať po štyroch víťazstvách aj prvú prehru 3:1 so súperom, ktorý sa po odkúpení extraligovej licencie od Kežmarku posilnil o tri skúsené legionárky.

Následne sa klub Hit UCM Trnava predstavil v zápase proti družstvu Strabag VC Bilíkova Pezinok.

V doterajších trinástich vzájomných zápasoch sa Trnavčanky tešili z víťazstva iba dvakrát, a to ešte v sezóne 2016/2017. Podľa klubovej stránky Hit UCM Trnava odvtedy družstvá prešli výraznou zmenou kádra. Pezinok sa spojil s volejbalovým klubom Bilíková Bratislava a od novej sezóny aj so Strabagom (predtým Doprastav), čo predurčovalo súpera Trnavčaniek do úlohy favorita.

Volejbalstky Hit UCM Trnava však tvrdo trénovali a prvý set patril práve domácemu klubu z Malého Ríma. Počas zvyšných troch však udával tempo zápasu Pezinok. Trnavčanky si tak na svoje konto pripísali domácu prehru 1:3.

HIT UCM TRNAVA – STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 1:3 (24, –18, –16, –17)

Trnava: Grófová 3, Behúnová 12, R. Vojtechová 6, Vasková 19, Povrazníková 7, Sukovská 3, liberá Sedlářová a Magulová (N. Kubová 0, Konárová 3, Límová 0). Tréner: R. Filípek

Pezinok: Sedláčková 7, Trachová 10, Ráchelová 9, Písečná 11, Herdová 15, Tereza Hrušecká 10, libero Jančová (Trebichavská 1, Maštalírová 2, Šedovičová 1, Marušinová 0, Mattová 0). Trénerka: E. Koseková.

Rozhodovali: Pivarček a Viktoríni-Lisá, 80 divákov, MVP: Nina Vasková (Trnava)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Tak, ako sme trénovali, tak sme aj hrali prvý set. Žiaľ, vo zvyšných troch sme prestali robiť veci, ktoré sme si povedali, Pezinok sa dostal k svojej hre a udával tempo zápasu. Ak sa nám podarí dostať nejakú konštantnosť do našich výkonov, tak bude všetkým jasné už 45 minút pred začiatkom zápasu až do posledného písknutia, že sa budeme o body, sety a zápasy biť ako o život.“

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.