BTW Krimi Správy

Policajti chytili troch dílerov pervitínu zo Serede a Paty

Polícia dílerov zadržala s tovarom na predaj pri akcii zameranej na drogy pod krycím názvom „lev“.

Ilustračný obrázok k článku Policajti chytili troch dílerov pervitínu zo Serede a Paty
3
Galéria

„Asi si mysleli, že dílerov teraz nechytáme,“ sarkasticky poznamenali policajti Trnavského kraja na sociálnej sieti po tom, ako zadržali dílerov s tovarom na predaj. To sa stalo pri protidrogovej akcii pod krycím názvom „lev“.

„Policajti boli na zásah pripravení a súčasne vykonali viacero zákrokov. Za účasti policajtov PPÚ zadržali v aute Mitsubishi Pajero podozrivé osoby, ktoré prevážali so sebou aj viaceré vrecká s neznámou kryštalickou látkou, digitálne váhy, lyžičky a striekačky na dávkovanie a aplikáciu drog. Okrem toho policajti so súhlasom súdu prehľadali dva rodinné domy. Počas akcie tak zadržali viacero vreciek, a to najmä s podozrením na pervitín a heroín,“ priblížila celú akciu polícia.

Podľa polície sa v súčasnosti všetky zaistené látky vyhodnocujú. Podľa predbežných výsledkov len malej časti zaistených látok by sa dalo vyrobiť niekoľko desiatok dávok pervitínu. To stačilo, aby vyšetrovateľka vzniesla obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi závažnejším spôsobom.

Obvinení sú 45 ročná ženu a dvaja muži vo veku 47 a 40 rokov, zo Serede a z Paty.

Osoby do rozhodnutia o väzbe zostávajú v cele policajného zaistenia. Za predaj a distribúciu drog im môže hroziť v zmysle zákona trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM