Správy

Predávajú bývalé sídlo komunistov: O budovu neprejavil nikto záujem

Ani v druhom kole neprejavil o kúpu budovy Materiálovotechnologickej fakulty (MtF) Slovenskej technickej univerzity (STU) v Trnave záujem žiadny uchádzač.

Ilustračný obrázok k článku Predávajú bývalé sídlo komunistov: O budovu neprejavil nikto záujem
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Škola sa snaží predať objekt na Paulínskej ulici, ktorý nepoužíva už viac ako dva roky. Podľa kvestora STU Dušana Faktora bude verejná obchodná súťaž (VOS) pokračovať v nasledujúcom ro­ku.

Vedenie univerzity potom rozhodne, ako uviedol kvestor pre TASR, aj o prípadnom znížení predajnej ceny. STU vyhlásila VOS na odpredaj v polovici 2019, v prvom kole sa neprihlásil žiadny záujemca.

V zmysle zákona musela STU pri predaji akceptovať sumu, stanovenú odborným znalcom, čo bolo 13,58 milióna eur.

MtF získala budovu po novembri 1989, pôvodne bola projektovaná a postavená ako sídlo Okresného výboru Komunistickej strany Slovenska.

Po zmene režimu sa rozhodovalo o jej novom využití, do úvahy pripadalo aj kultúrne centrum pre potreby obyvateľov mesta.

Nakoniec sa v ňom etablovala MtF s rektorátom a učebňami, ktorá ho využívala dovtedy, kým na inom mieste Trnavy nevznikol moderný kampus so zodpovedajúcim zázemím. Po odsťahovaní MtF z Paulínskej mala záujem o priestory Trnavská univerzita, nakoniec však nedošlo pre finančnú otázku k dohode.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie