Ilustračný obrázok k článku Premýšľate, čo s načatým letným týždňom? PREHĽAD, kam môžete vybehnúť v Trnave a okolí!
Zdroj: www.pixabay.com / CC0 1.0

Premýšľate, čo s načatým letným týždňom? PREHĽAD, kam môžete vybehnúť v Trnave a okolí!

Je leto, prázdniny, máte dovolenku a chcete sa zabaviť, no nemáte plán? Pripravili sme pre vás výber toho najzaujímavejšieho.

Monika Hanigovská Kultúra
Monika Hanigovská Kultúra

Premýšľate, čo s načatým letným týždňom? PREHĽAD, kam môžete vybehnúť v Trnave a okolí!

Je leto, prázdniny, máte dovolenku a chcete sa zabaviť, no nemáte plán? Pripravili sme pre vás výber toho najzaujímavejšieho.

Ilustračný obrázok k článku Premýšľate, čo s načatým letným týždňom? PREHĽAD, kam môžete vybehnúť v Trnave a okolí!
Zdroj: www.pixabay.com / CC0 1.0

Nuda v Trnave a okolí rozhodne nehrozí! Týždeň predostrel vskutku zaujímavé podujatia. Na svoje si prídu milovníci slovenských hudobných legiend, ľudovej tvorby, detského divadla, kina aj umenia. Pozrite si náš výber podujatí. Možno si niečo vyberiete aj vy!

Leto na korze

Skočiť si počas týždňa môžete aj do centra mesta, kde pokračuje obľúbený projekt s názvom Leto na korze. Na pešej zóne sa predstavia divadelné súbory, ktoré potešia najmenších Trnavčanov.

  • 4. 8. 18.00 hod. Divadlo Žihadlo – Dlhý, Široký a Bystrozraký /divadlo pre deti/
  • 6. 8. 18.00 hod. Divadlo Agapé – Kapitán Kotvička /divadlo pre deti/

LEGENDY Open Air Tour 2021

5. augusta o 19.00 hod., Amfiteáter, Zámocká záhrada, Hlohovec

V Hlohovci to bude žiť! Turné ,,Legendy open air tour“ bude jedinečným spojením slovenských hudobných legiend. Na jednom pódiu spolu vystúpia Beáta Dubasová, Janko Lehotský, Pavol Hammel a Vašo Patejdl.

Počas podujatia zaznejú hity ako napríklad Dievča z reklamy, Učiteľka tanca, Sklíčka, Nepriznaná, Sme také aké sme, ZRPŠ, Veľký sen mora, Ak nie si moja, Vráť mi tie hviezdy, Mopedová, Dievčatá či Úsmev alebo Medulienka. Cena na mieste: 23 eur.

Nielen pre najmenších

do 31. decembra 2024, Západoslovenské múzeum v Trnave

Bude sa na čo pozerať! Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo zaujímavú výstavu pre malých aj veľkých s názvom Detský svet.

Projekt mapuje hry a detské aktivity za asi 120 rokov (od 60 rokov 19. storočia asi po 80 roky 20. storočia). Doprajte si bohatú zbierku detských aktivít. Výstava je rozdelená do niekoľkých tém.

Nájdete v nej nielen fotografický materiál s tematikou detí a hier. Vo vitrínach zaujmú hračky, učebné pomôcky a veci súvisiace so školou, najobľúbenejšie sladkosti a veľa ďalšieho. Počas výstavy sa môžu návštevníci zapojiť do kreslenia, písania, skladania i hádania.

Kino aj koncert

5. a 6. augusta, Nádvorie, Štefánikova 4, Trnava

Milujete filmy? Tak potom si nenechajte ujsť filmovú lahôdku v známej a obľúbenej lokalite. Letné kino ponúka 5. augusta životopisnú drámu s názvom Sully, v ktorom sa zaskvel Tom Hanks a 6. augusta si môžete užiť umelecký zážitok na koncerte. Návštevníkom sa predstaví Štefan Štec a skupina Fajta.

Vstup na filmové podujatie je voľné, pričom počet vstupeniek na koncert je limitovaný vzhľadom ku kapacite priestoru na sedenie. Cena vstupného je 20 eur.

Čo sa deje v Trnave a okolí?

Svadobné šaty

do 15. novembra 2021, Západoslovenské múzeum v Trnave

Nenechajte si ujsť ani nádhernú výstavu ako z iného sveta! Pozrite si kolekciu 38 svadobných šiat zo súkromnej zbierky vyštudovanej etnologičky a vášnivej zberateľky Jany Mládek Rajniakovej. Najstaršie sú z roku 1943.

Ako informuje o tom portál cestovného ruchu pre Trnavu a okolie, najstaršie vystavené svadobné šaty pochádzajú z Košíc a ich nositeľka pani Jurčová sa v nich vydávala v roku 1947. „Zaujímavosťou sú aj viacgeneračné šaty, v ktorých sa vydávala matka a neskôr dcéra.“

Slávnosti Jaslovské Bohunice 2021

Od 6. do 7. augusta, Amfiteáter, Na rybníku, 919 30 Jaslovské Bohunice

Už 2. rok otvorí návštevníkom svoje brány festival Slávnosti Jaslovské Bohunice. Na jednom pódiu sa vystriedajú hudobné skupiny ako Horkýže Slíže, King Shaolin, Bijouterrier, Arzén, Peter Lipa, Helenine oči, Polemic, Alkehol, HEX, Zóna A, Karpina, Los Brados, Bullet Holes, Konflikt, Gladiátor, MF.

Podujatie odštartuje v piatok, pričom zábava bude pokračovať aj na ďalší deň. Pozor, je možné zakúpiť len dvojdňovú vstupenku za 16 eur.

Knižné skvosty

do 31. marca 2023, Západoslovenské múzeum v Trnave

Ste milovníkom histórie a kníh? Potom si nenechajte ujsť výstavu s názvom Sedemnáste storočie slovom a obrazom: Staré tlače z historickej knižnice ZsM.

Na objaviteľov čaká viac ako 500 starých a vzácnych tlačí zo 17. storočia. Nechajte svoje oči popásť napríklad na nádherne ilustrovanej knihe o Číne. No možno vás zaujme aj známe historické dielo s názvom Dejiny Uhorska od Antonia Bonfiniho. Ako informuje portál cestovného ruchu pre Trnavu a okolie, výstava je sprístupnená bez vernisáže. Vychutnať si ju môžete až do 31. marca 2023.

Výstava

do 31. augusta, Úrad Trnavského samosprávneho kraja, Starohájska 10

Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom sprístupnilo v priestoroch TTSK autorskú výstavu olejomalieb Jaroslava Áča. Kolekcia ponúkne 51 olejomalieb, ktoré vytvoril umelec v tomto roku.

Slávností spevu, hudby a tanca

Od 6. do 9. augusta, Amfiteáter Červeník, ARTpódium pri Zvonici

V Červeníku bude o zábavu postarané! Počas niekoľkých dní sa bude zabávať, spievať aj tancovať. Užite si 55. ročník podujatia s názvom Slávností spevu, hudby a tanca.

V piatok (6. augusta) odštartuje o 20.00 hod. v tamojšom amfiteátri podujatie s názvom Varešvársky tanečný dom, ktorý sa zameria aj na výučbu ľudového tanca.

Návštevníkom sa predstaví ĽH UFS Trnafčan z Trnavy, ĽH Milana Berkyho z Banskej Bystrice a taktiež o slovo sa prihlásia taneční lektori. Lákať bude aj čardáš z Horných Orešian.

V sobotu (8. augusta) odštartuje o 10.30 hod. bohatý program na ARTpódium pri Zvonici, pričom posledné vystúpenie sa tu uskutoční o 20.00 hod.

V nedeľu (9. augusta) sa začne opäť rezko vyhrávať na ARTpódium pri Zvonici a to od 12.00 hod. Kompletný podrobný program vám predstavíme v týchto dňoch.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Čo sa deje na Slovensku?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín