Správy

Príbeh trnavského zboru zaujal aj zahraničné médiá: Z Tokia sa vráti vo štvrtok

Členovia speváckeho zboru trnavských gymnázií Cantica nova by mali po neplánovanom predĺžení svojho zájazdu v Japonsku priletieť na Slovensko vo štvrtok.

Ilustračný obrázok k článku Príbeh trnavského zboru zaujal aj zahraničné médiá: Z Tokia sa vráti vo štvrtok
4
Galéria

Spevokol uviazol v pondelok (9. 9.) na tokijskom letisku po tom, čo pre tajfún a následnú dopravnú zápchu nestihol svoj let.

Veľvyslanectvo SR v Tokiu prevzalo riešenie núdzového pobytu 37 študentov a šiestich členov sprievodu a zabezpečilo ich potreby do času odletu.

„Charge d'affaires Erik Lenhart zaobstaral a priviezol na druhý deň pre všetkých na letisko jedlo,“ uviedol dirigent zboru Gabriel Kalapoš. Potom sa zbor podľa jeho informácií metrom prepravil na ubytovanie do centra mesta, kde strávi čas do odletu domov.

Trnavčania poletia 12. septembra po rozdelení na dve skupiny, jedna priamo na viedenské letisko a druhá s prestupom cez Frankfurt nad Mohanom.

„O transfer zo Schwechatu do Trnavy sa pre obe skupiny postará Trnavský samosprávny kraj zastúpený predsedom Jozefom Viskupičom,“ dodal Kalapoš, ktorý poďakoval vláde SR, ministerstvu zahraničných vecí SR a tiež Veľvyslanectvu SR v Tokiu za promptný prístup k riešeniu problému.

O prípad trnavských gymnazistov, ktorí spolu s ďalšími tisícmi cestujúcich strávili prvú noc v spacákoch na letisku, sa podľa zbormajstra zaujímajú nielen slovenské, ale aj japonské médiá.

„Robili sme rozhovor aj pre čínsku televíziu,“ uviedol. Na sociálnych sieťach sa členom trnavského súboru ozval aj rovnomenný spevokol zo Sicílie. Uviedol, že pozná príbeh Slovákov v Tokiu a má záujem pozvať ich na vystúpenie.

Foto: Ilustračné

Pozrite si vyčíňanie silného tajfúnu Faxai vo fotogalérii. V pondelok sa prehnal cez metropolitnú oblasť Tokia a spôsobil chaos v doprave. Dôsledkom tajfúnu uviazlo približne 17 000 pasažierov v noci na utorok miestneho času na japonskom medzinárodnom letisku Narita.

Tajfún Faxai v Japonsku
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie