Júlia Vargová Rôzne

ROZHOVOR s Nikolou Benedikovičovou: Multitalentovaná kráska je na Trnavu hrdá

Možno ju poznáte ako herečku zo seriálu Divoké kone či z reklamných kampaní. Ako modelku z módnych prehliadok, finalistku Miss Universe Slovenskej republiky 2017, alebo nadanú hudobníčku...

Ilustračný obrázok k článku ROZHOVOR s Nikolou Benedikovičovou: Multitalentovaná kráska je na Trnavu hrdá
9
Galéria

Nikola Benedikovičová to vo veľa smeroch dotiahla ďaleko. Umelecky sa vyžíva v rôznych oblastiach a všetko, do čo ho sa pustí je akoby predurčené k úspechu.

Táto mladá dáma zo Smoleníc rozdáva úsmevy a srší pozitívnou energiou všade, kam príde.

Porozprávali sme sa s ňou o jej silnom pute k trnavskému regiónu, o jej nadaní, úspechoch i snoch, a v rozhovore nám prezradila aj to, že pracuje na vlastnej knihe.

Odkiaľ pochádzaš?

Narodila som sa v Trnave. Pôvodne pochádzam z malebnej dedinky Smolenice, na ktorú nedám dopustiť. Leží na úpätí Malých Karpát. Som srdcom dobrodruh, a preto mi táto oblasť nesmierne vyhovuje.

Je tu možnosť výstupov na blízke kopce Čiernu skalu, Veterlín, Havranicu a najvyšší vrch Malých Karpát Záruby. Ulica na ktorej bývam vedie do lesa. Každé ráno, hneď ako vstanem, vhupnem do tenisiek a vybehnem si do Doliny Hlboča so psom. Cestou vnímam to čarovné horské prostredie a ďakujem za to, kde som sa narodila.

Ako násťročnú ma však moje cesty na niekoľko rokov odviali do hlavného mesta, študovať.

Čo si študovala?

Keďže som dostala od života talent a umelecké cítenie, ako strednú školu som si vybrala Konzervatórium so zameraním na Muzikál. Hlavnými predmetmi boli samozrejme herectvo, spev a tanec.

Tvrdo som na sebe pracovala, aby som rodičom vrátila ich podporu pri úspechoch, ktoré som v čase štúdia dokazovala. Bola som obsadená v hlavných úlohách všetkých muzikálov a z roka na rok som sa utvrdzovala v tom, že umelecká sféra je to pravé, čomu sa chcem v živote venovať.

V poslednom ročníku ma sestra prihlásila do súťaže krásy Miss Bratislava 2012. Na moje prekvapenie som ju vyhrala.

Mala som pocit, že napriek pravidlám, ktoré mi dovolili zúčastniť sa (nakoľko som bývala na internáte v Bratislave), týmto titulom akoby „zrádzam“ svoje skutočné rodné mesto, a tým je Trnava.

Napokon som sa do nej i vrátila, pokračovať v štúdiu na vysokej škole. Vybrala som si odbor Masmediálna komunikácia, nakoľko som chcela zdokonaliť svoje vystupovanie pred mikrofónom a zároveň si rozšíriť všeobecný prehľad.

Na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave som strávila krásnych päť rokov. Odnášam si z nej nie len magisterský titul, no najmä more skúseností, v ktorých mi dala voľné krídla.

Čomu všetkému sa venuješ?

Už počas štúdia som odbiehala na pľac, ako herečka pre jojkársky seriál Divoké kone, neskôr ako finalistka súťaže Miss Universe Slovenskej Republiky 2017 a taktiež ako začínajúca speváčka.

Moja Alma mater ma skutočne podporila vo všetkom, v čom som sa túžila rozvíjať. Dokonca vo mne objavila “cit pre slovo”, vďaka čomu som začala písať knihu. Chystám sa ju vydať ako skutočný príbeh o mojom starom otcovi, na ktorom dnes naďalej pracujem.

Čím si chcela byť v detstve? Vždy ťa to ťahalo umeleckým smerom, alebo si mala iné sny?

Ako dieťa som všetkým hovorila, že budem zverolekárka. Naozaj mám k zvieratám a k prírode silný vzťah. No potom prišla prvá detská spevácka súťaž, a keď som počula potlesk obecenstva, moje sny náhle zmenili smerovanie.

Je náročné skĺbiť toľko aktivít z rôznych oblastí, ktorým sa venuješ?

Často krát sa ma ľudia pýtajú, ako je možné, že stíham byť jednou nohou na módnej prehliadke a druhou na pódiu s kapelou. Neraz i v jeden deň. Oba koníčky si vyžadujú množstvo príprav, presunov a organizácie, nielen z hľadiska času, techniky, tréningov, ale najmä sebadisciplíny.

Moja odpoveď znie, že mám dobrého manažéra. Teraz myslím toho hore. Som veriaca, a to mi na mojej umeleckej aj osobnej ceste veľmi pomáha. Všetko prichádza v správny čas a dávkuje sa to postupne, presne tak, aby sme to zvládli uniesť a užili si to naplno.

Čím sa teda primárne živíš?

V posledných rokoch sa v Trnave pohybujem aj z hľadiska pracovných dôvodov. Momentálne sa živím ako speváčka hudobného zoskupenia Ukitas, ktoré tvorím spolu s Teréziou Gregušovou.

Sme skôr zahraničný koncept – nedávno sme sa vrátili z letného kontraktu na Srí Lanke a v jeseni nás čaká Egypt a vystúpenia v Káhire, pod organizáciou slovenskej a českej ambasády. V nasledujúcej zimnej sezóne však túžime zostať doma. Budeme mať vianočné turné po viacerých mestách Slovenska.

Samozrejme, najviac sa tešíme na Trnavu, kde si nás môžete prísť vypočuť šiesteho decembra na námestie, kde si zahráme na vianočných trhoch.

Pripravujeme aj príjemnú spoluprácu s hotelom Holiday Inn, ďalej s Amfikom, v ktorom potešíme najmä najmenších, a taktiež v našom obľúbenom podniku U právnika, kde budú prebiehať adventné koncerty.

Čo máš na Trnave a Smoleniciach najradšej?

Vždy keď ku mne príde návšteva, pýšim sa Smolenickým zámkom a krásnymi horskými zákutiami, či lesnými chodníčkami, ktoré poznáme len my, domáci. Medzi moje obľúbené miesta patrí výhľad na celú Trnavu z hradiska Molpír a spomínaná dolina Hlboča.

Smolenice milujem cez deň. Večer sa teším na Trnavu. Krásne vysvietené námestie má svoje čaro.

Mimo pracovných dní si určite užijem večerné prechádzky po našom krásnom meste, ktoré je z roka na rok viac a viac upravené, zmodernizované a rozvinuté vrámci gastra a spoločenských možností, z čoho mám veľkú radosť. Som na Trnavu hrdá. Milujem čas strávený čítaním dobrej knihy s vôňou kávy v malých kaviarničkách, prechádzky popri hradbách a rada sa korčuľujem na ceste do Kamenáča.

Za tým, čo chceš, zajvne ideš naplno a úspešne. Kam by si sa ešte chcela posunúť?

Vo všetkých oblastiach, ktorým sa venujem mám nejaké ambície a postupne zvyšujem nároky. V rámci modelingu sú na Slovensku najatraktívnejšie a mediálne sledované Bratislavské módne dni. Vždy som ich brala ako určitú métu, akúsi high class prehliadok, na ktoré sa túžia dostať všetky dobré modelky na Slovensku.

Som veľmi rada za spoluprácu s dizajnérkou Martinou Vrábelovou, vďaka ktorej sa ich zúčastňujem pravidelne. Tento rok som však okúsila novú skúsenosť, ktorá ma milo prekvapila a priniesla pre mňa prepojenie dvoch odvetví, ktorým sa venujem.

Dostali sme možnosť spievať na Viedenskom fashionweeku a zároveň sa prejsť so všetkými modelmi počas defilé, a toto je koncept, ktorý sa mi vždy páčil na Victoria´s secret fashion shows a viem, že sa dá uplatniť kdekoľvek v zahraničí.

Mám rada spojenie hudby a módy. Preto sme si pred rokom v podniku L'Art vytvorili koncept Music&Fashion show, ktorý si našiel svoje publikum. V každom dieli sa odprezentovala nová návrhárka s kolekciou modelov a my sme celé podujatie doprevádzali živou hudbou.

Kariéru máš rozbehnutú naplno, premýšľaš aj nad rodinou / máš momentálne niekoho?

Nemám partnera. Momentálne sa zameriavam na postupné budovanie Ukitas. Nakoľko sa plánujeme zdržiavať častejšie mimo Slovenska a komunikujeme spolupráce so zahraničím, zatiaľ si užívam možnosti, ktoré ponúka svet. Samozrejme, ak by prišla láska, človek veci prehodnotí. Som tomu otvorená, no za ničím sa nenáhlim.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

ROZHOVOR s Nikolou Benedikovičovou
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie