Futbal Šport

Futbalisti obhajcu titulu FC Spartak Trnava sa už nemusia obávať vypadnutia z Fortuna ligy.

Ilustračný obrázok k článku Spartak ostáva v hre: Výhrou nad Podbrezovou si zaistil udržanie vo Fortuna lige
5

V trnavskom mužstve absentovala trojica Grendel, Sloboda, Markoski, čo sa odzrkadlilo na výkone domácich.V sobotnom domácom stretnutí 8. kola nadstavbovej skupiny o záchranu zvíťazili nad FK Železiarne Podbrezová 3:1 a na siedmej priečke majú dva zápasy pred koncom sedembodový náskok na barážové miesto rovnako ako Nitra a Senica. Naopak, Podbrezová je naďalej posledná, za jedenástym Trenčínom zaostáva o bod, za desiatymi Zlatými Moravcami o päť.

Úvod patril hosťom z Podbrezovej a dvom nevydareným streleckým pokusom Hlohovského. V 11. minúte po zmätku v trnavskej obrane Ďatko prekonal Boleka – 0:1. O 3 minúty bolo vyrovnané, keď po centri Miesenböcka z pravej strany prekonal Vantrubu bombou pod brvno Obročník – 1:1. V ďalšom priebehu sa hra prelínala na jednu i druhú stranu, ale bez zakončenia. V 24. minúte unikol domáci Yilmaz, ale včas ho zastavil Kiwior. Po polhodine hry a závare v trnavskej šestnástke našťastie pre domácich hostia nedali gól. V poslednej desaťminútovke polčasu dvakrát zakončil Miesenböck, ale Vantruba v oboch prípadoch zasiahol včas a zabránil gólu.

V 2. polčase sa v 49. minúte ideálne uvoľnil Yilmaz, postupoval sám proti Vantrubovi, ale vystrelil len vedľa pravej žrde. Po hodine hry zakončil opäť Yilmaz, krížnou strelou natiahol brankára, ale lopta išla vedľa ľavej žrde. V 65. minúte si však všetko vynahradil, keď po centri Lovata dostal domácich do vedenia – 2:1. O 10 minút neskôr po prihrávke Čonku elegantnou strelou do ľavého horného rohu zvýšil Miesenböck – 3:1. Tri minúty pred koncom po akcii s Tavaresom Miesenböck trestuhodne prestrelil a na opačnej strane strelu Hlohovského vykryl Bolek. Domáci vďaka dvom gólom v 2. polčase získali prvýkrát v nadstavbovej časti doma 3 body a dostali sa mimo boja o záchranu.

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:1)

Góly: 14. Obročník (vlastný), 65. Yilmaz, 75. Miesenböck – 11. Ďatko.

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Vorel, ŽK: Lovat – Bartoš, 2354 divákov.

Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat – Janečka, Rada (63. Pekár) – Hing-Glover (71. Tavares), Miesenböck, Čonka (78. Lovás)- Yilmaz

Podbrezová: Vantruba – Obročník, Podstavek, Kiwior (46. Pavúk), Oravec – Bartoš (68. Mejri), Paraj – Hlohovský, Špyrka, Ďatko (77. Wiezik) – Leško

Michal Ščasný, tréner Trnavy: „Prvý polčas sme sa nedostali do hry. Chceli sme sa aktívne brániť trochu vyššie. Vedeli sme, že Podbrezová hrá dosť na riziko, že tam majú problémy a strácajú lopty. Smerom do ofenzívy sme mali nejakú šancu. Našťastie, skoro sme vyrovnali. Nemali sme taký dobrý pohyb, ako som si predstavoval. V druhom polčase tam boli nábehy krajných obrancov a krídel, ako aj nábehy hrotového útočníka. Utvorili sme si viac príležitostí, aby sme dali gól. Som šťastný za mužstvo, že sme pre nás dôležitý zápas zvládli.“

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Mrzí ma výsledok, pretože sme to mali slušne rozohrané, no rýchlo sme dostali gól na 1:1. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, mali sme nejaké príležitosti. Druhý polčas, keď sme chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, urobili sme dve až tri chyby, ktoré domáci nevyužili, ale potom sme prehrali zápas vo vlastnej šestnástke, kde domáci zápas rozhodli. Chceli sme to ešte skorigovať, žiaľ, nejaké pološance sme mali, ale už sa nám to nepodarilo.“