Futbal

Spartak išiel do vedenia v závere prvého polčasu. Silnej Dunajskej Strede sa však podarilo vyrovnať.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Gašparík po remíze s DAC: Bod berieme, hrali sme proti ašpirantovi na TITUL
12
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda remizovali v nedeľňajšom zápase 6. kola skupiny o titul vo Fortuna lige na ihrisku FC Spartak Trnava 1:1. Hostia sú naďalej lídri tabuľky, ich náskok pred bratislavským Slovanom sa však stenčil na rozdiel bodu.

Spartak sa ujal vedenia v závere prvého polčasu. Po centri kapitána Procházku sa v pokutovom území pretlačil do zakončenia Taiwo. Hostia dokázali vyrovnať po necelej hodine hry zásluhou Andzouanu.

Čo na to tréneri?

Adrián Guľa, tréner Dunajskej Stredy: „V prvom rade gratulujem kolegovi ku stovke zápasov v tak významnom klube, ako je Spartak, takisto k účasti vo finále pohára. Klobúk dole, rešpekt! K zápasu – bod berieme, hlavne po reakcii na prvý polčas, v ktorom bol Spartak lepší, rýchlejší, agresívnejší, nepríjemný. Boli sme paralyzovaní nielen dôrazom domácich, ale boli sme aj veľmi nepresní. Potrebovali sme vždy dotyk naviac. Nevyšiel nám ani nástup do druhého polčasu. Reagovali sme, zmenili rozostavenie a dostali sa do zápasu. Boli tam šance Andzouanu, Káčera a Krstoviča. Mužstvo získalo novú zbraň. Dohrávali sme v rozostavení 3–5–2 veľmi kvalitne, s pokojom na lopte. Boli sme presnejší, mali sme vpredu dvoch rýchlych hráčov, ktorí neustále zamestnávali obranu. Tým pádom sme si otvárali priestory na to, aby sme boli pokojnejší a eliminovali sme pressing a agresivitu domácich. Hralo sa vo veľmi dobrej atmosfére, za čo ďakujem našim fanúšikom. Domáci boli takisto na nás, ako vždy, pripravení. Bod je pre nás cenný, môže byť v ďalšom priebehu súťaže rozhodujúci.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Prvý polčas bol podľa našich predstáv, držali sme silnú Dunajskú Stredu na dištanc, hrali sme vo vysokom postavení, chalani dobre pressovali, boli agresívni. Možno sme mohli viac doťahovať akcie po pressingu, ale jeden gól bol za prvý polčas zaslúžený. Aj druhé dejstvo sme začali dobre, ale potom sme vypadli zo zápasu. Súper zmenil rozostavenie, chalani nie ideálne reagovali na zmenu, mne sa to ťažko ukričalo, pretože atmosféra bola solídna. Potom sme inkasovali, aj keď treba uznať, že hráči súpera to spravili fantasticky. Prišla krásna lopta a zakončenie z prvej. To bolo kľúčové, keby sme do 60. minúty neinkasovali, zápas by sa vyvíjal trochu inak. Hra sa potom v poli vyrovnala, ani jedno mužstvo už nemalo vpredu kvalitu, aby rozhodlo. Bolo veľa súbojov, nakoniec to skončilo remízou. Bod tiež berieme, hrali sme proti ašpirantovi na titul.“

FC Spartak Trnava – FK 1904 DAC Dunajská Streda 1:1 (1:0)

Góly: 45. Taiwo – 58. Andzouana. Rozhodovali: Marhefka – Pozor, Bednár, ŽK: Vantruba, Taiwo – Alex Pinto, Risvanis, Káčer

Trnava: Vantruba – Koštrna, Štetina, Twardzik, Čurma (22. Kóša) – Procházka (78. Oseni), Savvidis, Bukata (72. Paur) – Daniel (72. Azevedo), Taiwo, Ofori (78. Ristovski)

Dunajská Streda: Petráš – Alex Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana (89. Nebyla) – Káčer, Dimun, Kalmár (55. Kružliak) – Blackman (22. Mendez), Krstovič (89. Niarchos), Ramadan (89. Szantho)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.