Monika Hanigovská Iné športy

Trnavskí taekwondisti sa opäť predviedli vo výbornej forme. Prvý ročník Nitrianskeho pohára zobrali útokom. Do Malého Ríma priniesli 11 medailí a pohár za najúspešnejšiu žiačku.

Ilustračný obrázok k článku Trnavčania opäť útočili na prvé priečky: Taekwondisti priniesli z Nitry 11 medailí
14
Zdroj: TKD Hwa-Rang Trnava

Robia dobré meno nášmu mestu. Účinkovanie trnavských taekwondistov na prvom ročníku slovenskej súťaže s názvom Nitrianský pohár 2018 v Taekwon-Do I.T.F. v Nitre (21. apríla) skončilo úspešne.

Na súťaži si klub Taekwon-Do Hwa-rang Trnava vybojoval 11 medailí, súčasne si odniesol pohár za najúspešnejšiu žiačku.

Na spomínanom podujatí v Nitre sa zúčastnilo viac ako 80 súťažiacich z 10 klubov Slovenska. V tamojšej športovej hale sa tak stretli členovia klubov z Trnavy, Serede, Nitry, Nových Zámkov, Turni nad Bodvou, Moldavy nad Bodvou, Košíc, Šale a svoje sily si prišli zmerať aj dva kluby inej asociácie Taekwon-Da.

Súťažilo sa v tuloch (technicke zostavy), matsogi (sportovy boj), wirok (silove prerazanie) a T-Ki (špecialne techniky – kopy prerážacie vo výskoku).

Taekwon-Do Hwa-rang Trnava odprezentovala malá skupinka cvičencov. Tí však získali dokopy štyri zlaté a strieborné a tri bronzové medaily.

Výborná forma ale budú ešte lepší

„Moji žiaci sa pripravovali pred súťažou svedomito, päťdesiat percent na súťaž a päťdesiat percent na technické skúšky, ktoré boli pár dní pred turnajom v Nitre,“ zhodnotil nám tréner trnavských taekwondistov Dominik Sawicki.

Sawicki nečakal také výrazné zlepšenie cvičencov. „Každý jeden žiak sa predstavil vo výbornej forme, v rámci svojich možností a schopností, samozrejme ma ale prekvapili. Dobrý výsledok sme čakali a aj počet medailí bol dostatočný. Nečakal som však také výrazné zlepšenie žiakov a to za tak krátku dobu. Už len na nich viac zapracovať a budú ešte lepší,“ takto zhodnotil tréner pôsobenie na súťaži a ďalšie kroky trnavského klubu.