BTW Správy Samospráva

Trnavu čakajú výrazné zmeny v doprave! Primátor odpovedal Trnavčanom

Trnavský primátor venoval diskusii s Trnavčanmi cez sociálnu sieť svoj voľný čas v neskorých večerných hodinách.

Ilustračný obrázok k článku Trnavu čakajú výrazné zmeny v doprave! Primátor odpovedal Trnavčanom
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Trnavský primátor Peter Bročka venoval diskusii s Trnavčanmi cez sociálnu sieť svoj voľný čas v neskorých večerných hodinách. Aby ste vy nemuseli debate venovať celú hodinu, vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie otázky z oblasti dopravy a jednu, ktorá určite nepočká:

Bude vzhľadom k situácii tento rok Trnavský jarmok?

Pokiaľ má platiť to, čo povedal premiér, že budú len akcie do 1000 ľudí, tak jarmok nevidím moc reálne. Bavil som sa s primátorom Banskej Bystrice o Radvanskom jarmoku – a vidia to veľmi pesimisticky. Tvárime sa, že sme schopní ho urobiť, ale neverím tomu, že nám to štát dovolí.

Na splav v Kamenáči sa robila nová cesta, ale nedomyslelo sa, že všetci sú pohodlní a odvezú sa až k splavu. Čo s tým?

Čoskoro sa tam neodvezú. Robíme na tom.

V akom štádiu je výmena parkovacích automatov?

Vo veľmi vysokom. Keby nezačala kríza, už by sme ich mali vysúťažené. Do mesiaca spustíme súťaž na nové parkovacie automaty, ktoré by mali fungovať na systéme evidenčného čísla a ako sa patrí na rok 2020.

Ako je naplánovaná zmena cestovného poriadku MHD?

Úzko spolupracujeme s Bratislavským dopravným podnikom, ktorého experti nám pomôžu v najbližších mesiacoch prekopať celé trasovanie, náväznosti liniek a celé fungovanie našej MHD. Poradia nám, ako vyťažiť maximum, aby spoje odchádzali v logických náväznostiach, aby neprichádzali tesne za sebou a potom nerobili dlhé prestávky.

Kedy bude cyklochodník do Modranky?

Do Modranky na bicykli sa bez problémov dá dostať už teraz. Problémom je osvetlenie. Projektová dokumentácia by mala byť odovzdaná do konca týždňa. V júni ju budeme aktualizovať a v druhom polroku sa bude svietiť.

Mohli by ste potiahnuť cyklochodník od Saleziánskej cez Špačinskú na Krupskú?

Jedného dňa určite. Na Špačinskej sa projektuje cyklochodník v rámci celého dopravného koridoru od križovatky s Kukučínovou až po výpadovku.

V akom stave je parkovací dom Na hlinách?

Teraz rozbehneme architektonickú súťaž. Následne sa spracuje projektová dokumentácia. Realizovať ho budeme, až keď zistíme, že je seriózny záujem verejnosti parkovať v ňom. Spravíme to asi tak, že budeme trvať na predpredaji alebo dlhodobom prenájme určitého počtu miest. Až následne sa pustíme do výstavby.

Plánuje sa osvetlenie niekoľkých priechodov pre chodcov?

Áno, s políciou sme vytipovali 10 alebo 14 „najrizikovejších“ priechodov, ktoré by sme už dali osvetliť, keby neprišla korona.

Plánuje sa viac osvetlení stromov aj na iných kruhových križovatkách, tak ako je to na Clementisovej pri poliklinike?

Je to možné. Vyzerá to super, aj keď na Clementisovej to ešte nie je dokončené. Rozmýšľame nad tým, ako upraviť scenériu tak, aby ten strom naozaj vynikol. Máme to v obmedzenom režime, ale má to veľký potenciál. …

Celú diskusiu si môžete pozrieť tu.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie