Júlia Vargová Iné športy Šport

Volejbalistky majú za sebou dramatický zápas: Trnava podľahla Slávii, FOTO

Trnavské volejbalistky síce prehrali, no zápas s favoritom odohrali obstojne. Najbližšie sa predstavia v boji o piate miesto proti Kežmarku.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalistky majú za sebou dramatický zápas: Trnava podľahla Slávii, FOTO
8

V prvom sete zverenkyne Rastislava Filípka prehrávali 8:1 a v závere 24:18. Trnavčanky však zabojovali a nevídanou osembodovou šnúrou pri podaní Doludy otočili set vo svoj prospech (26:24). Hráčky Slávie sa však rýchlo otriasli, bez komplikácií získali druhú aj tretiu časť.

Záver štvrtého dejstva však vyšiel lepšie Trnavčankám a išlo sa do tajbrejku. Ten bol vyrovnaný do stavu 7:7, vzápätí Slávia odskočila na 10:7. Trnavčanky už len znížili na 10:11, záver však patril favoritkám. Domáca Darja Doluda (19 b.) sa blysla siedmymi esami a stala sa najužitočnejšou hráčkou zápasu (MVP).

„Dnes sme boli určite dôstojným súperom pre jasného favorita. Ustáli sme koncovku prvého setu, zranenie v treťom, zmenu v zostave vo štvrtom. Jediné, čo ma mrzí, je opatrnosť na servise v piatom,“ hovorí Rastislav Filípek, tréner Trnavy.

HIT UCM TRNAVA – SLÁVIA EU BRATISLAVA 2:3 (24, –13, –19, 20, –10)

Konečný výsledok série 0:2, postúpila Slávia EU.

Zápas trval 108 minút a prišlo sa naň pozrieť asi sto divákov. Rozhodovali Szász a Tiršel.

Trnava: Grófová 7, R. Vojtechová 2, N. Kubová 6, Doluda 19, Režná 10, Vasková 10, libero Gondeková (Rihová 2, Homolová 1, Behúnová 3). Tréner: R. Filípek.

Slávia EU: O'Neillová 13, Nelsonová 5, Herdová 19, Körmendyová 11, Kvasnová 12, K. Fričová 18, libero Magdinová (Slezáková 0, Marečková 1, Reháková 0). Tréner: M. Matušov.

MVP: Darja Doluda (Trnava)