Júlia Vargová Rôzne Správy

Vracia sa na pešiu zónu: Nápis #TRNAVA čoskoro opätovne skrášli mesto

Z nápisu sa stala dominanta Trnavy, ktorá sa každoročne teší veľkému úspechu. Dobrou správou je, že #TRNAVA pribudne aj tento rok.

Ilustračný obrázok k článku Vracia sa na pešiu zónu: Nápis #TRNAVA čoskoro opätovne skrášli mesto
Zdroj: TASR

Pešiu zónu bude aj tento rok zdobiť deväťmetrový nápis #TRNAVA. Informovalo o tom mesto na svojej stránke. Hashtag a šesť písmen pomaľujú umelci v sobotu 27. apríla priamo na Hlavnej ulici pred domom číslo 17. Trnavskí výtvarníci sa pustia do práce medzi 10:00 a 18:00.

Mesto pozýva všetkých milovníkov umenia či príjemného prostredia, aby sa prišli pozrieť na vznik nápisu. „Príďte sa pozrieť, čo výtvarníci vytvoria priamo na ulici pred vašimi očami. Po dokončení ostane nápis na svojom mieste až do jesene,“ pozýva radnica. Ďalej zdôrazňuje, že nápis s mestskou vežou v pozadí je skvelým miestom na zadováženie si selfie fotky. „Ak sa vám výsledok ich práce bude páčiť, spravte si s ním fotku a zdieľajte ju na sociálnych sieťach. A nezabudnite na hashtag #TRNAVA,“ dodáva mesto.

Celú akciu bude pre mladých umelcov i všetkých zvedavcov pripravená hudba, pohodlné sedenie a osviežujúce občerstvenie. Vítaní sú všetci, ktorých zaujíma ako sa dá preglejková konštrukcia zmeniť na umelecké dielo. „Aj vďaka nemu bude mať trnavská pešia zóna opäť dominantu, ktorá bude ozdobou fotografií z Trnavy tak, ako to bolo počas minulého roka. Po všetkých našich významných kultúrnych pamiatkach sa stane aj tento nápis povinnou zastávkou na prechádzke Trnavou,“ dodáva mesto.

Tohtoročný nápis bude podľa informácií z mesta nové maľby od staro-nových autorov. O unikátny vzhľad každého zo siedmich znakov sa postarajú lokálni výtvarníci. Príležitosť ukázať vlastnú kreatívnu víziu, dostanú:

  • Mgr. art. Naďa Salbotová Fecaninová
  • Mgr. et Mgr. art. Zuzana Branišová, ArtD.
  • Mgr. Tatiana Vrtochová alias Da linka
  • Mgr. art. Eva Šrubařová
  • Mgr. Zdenka Haas
  • Stanislav Leffler alias Rýna
  • Žiaci SZUŠ Pablo pod vedením pedagógov Juraja Ezechiaša a Miloša Čápku: Veronika Srnáková, Elena Schwarzová, Natália Palšovičová a Olívia Dlasková ako náhradníčka

Ako zdôrazňuje radnica, dielo, ktoré každý z umelcov namaľuje, nevyjde ďalší rok nazmar. Výtvory nebudú pretreté. Na pôvodné písmená prilepia nové dosky kopírujúce ich tvar. „Podstatou bude, že tieto diela budú ďalej žiť svojím životom a skrášľovať interiéry kancelárií, bytov či iných priestorov a, samozrejme, tešiť svojich nových majiteľov,“ prezentuje nápad mesto na svojom webe.

Mesto v závere zdôrazňuje hlavnú myšlienku trnavského hashtagu. Nemá totiž len estetickú funkciu. Jeho významom je vytváranie pocitu spolupatričnosti a príslušnosti k svojmu mestu. „Sme rozdielni, ale spája nás mesto, v ktorom žijeme,“ ozrejmuje radnica. „Tento nápad čerpá inšpiráciu zo zahraničia a snaží sa vizuálne pútavou formou hovoriť o tom, že hrdosť na to, odkiaľ pochádzame, môže byť súčasťou našej identity,“ dodáva.

Foto: ilustračné

Centrum Trnavy sa odelo do veľkonočného šatu. Presvedčiť sa o tom môžete vo videu!

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: trnava.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie