Futbal

Žilina porazila v Trnave Spartak: Znížila náskok Bílich Andelov o šesť bodov

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v šlágri 17. kola Fortuna ligy na ihrisku Spartaka Trnava 3:0 a znížili stratu na lídra tabuľky na šesť bodov.

Ilustračný obrázok k článku Žilina porazila v Trnave Spartak:  Znížila náskok Bílich Andelov o šesť bodov
8

Po vyrovnanom úvode prišla v 12. minúte hrúbka Hladíka, ktorý nedokázal odkopnúť loptu z vlastnej 16-ky a Jánošík ju poslal do trnavskej siete. Gól domácimi otriasol, napriek tomu sa v ďalšom priebehu hral obojstranne útočný futbal, ktorému ale chýbali strelecké pokusy, nakoľko obrany na oboch stranách boli na svojich miestach. Až v 37. minúte mohol zvýšiť Káčer, ale jeho prízemnú strelu vyrazil Vantruba na roh.

Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou nepriaznivý výsledok skorigovať. Blízko k tomu mali v 50. minúte, keď sa uvoľnil Egho, ale Vlasko na jeho prihrávku nedosiahol. Potom prišli chvíle úradujúceho majstra. Najkôr Hancko prestrelil trnavskú bránu a o chvíľu zneškodnil brankár Vantruba gólovú hlavičku Mráza po centri Jánošíka.

Po hodine hry najskôr Čanturišvili neprestrelil žilinskú obranu a z protiútoku po chybe Lukiča a Hladíka prekonal Vantrubu pohotovou strelou od ľavej žrde žilinský kapitán Škvarka. V 74. minúte po centri Jirku slabo hlavičkoval Yilmaz a domáci si štvrťhodinu pred koncom vypili kalich horkosti, keď po centri z pravej strany Mráz uzavrel skóre na konečných 0:3. V poslednej minúte nedokázali skórovať zo skrumáže Hladík a ani Yilmaz a Žilinčania si po víťazstve rozdielom triedy zaslúžene odviezli cenné tri body.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:3 (0:1)

Góly: 12. Jánošík, 62. Škvarka, 75. Mráz. Rozhodovali: Marhefka – Benko, Pozor, ŽK: Sloboda, Lovás, Godál – Mazáň, Lačný, 4405 divákov

Zostavy a striedania:

Trnava: Vantruba – Lukič, Hladík, Godál, Čonka – Greššák, Sloboda – Kadlec (60. Jirka), Vlasko, Čanturišvili (69. Yilmaz) – Egho (78. Lovás)

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Králik, Hancko – Káčer, Diaz, Mazáň – Škvarka (88. Cociuc) – Jánošík (59. Špalek), Mráz (78. Lačný)

Hlasy trénerov

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Po prehre na Slovane sme chceli ukázať zlepšený výkon. Chceli sme, behali sme, no niečo nám chýbalo. Nevypracovali sme si gólové šance. Čaká nás veľa práce, v najbližšom zápase musíme dať gól a zasa vyhrať.“

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Dnes sme previedli veľmi dobrý, taktický výkon. Chlapci zvládli zápas aj emočne a potešili našich divákov, ktorým ďakujem, že nám vytvorili domáce prostredie. Chlapci dali signál, že vedia hrať aj na prírodnej tráve. Dnešný náš výkon bol vonku na jeseň najlepší, povedal by som až excelentný.“