Monika Hanigovská Hokej

Gladiátori zdolali Prešov: O víťazstve rozhodla druhá tretina zápasu

Hokejisti z Trnavy zdolali súpera 3:2 a do tabuľky si pripísali cenné body.

Ilustračný obrázok k článku Gladiátori zdolali Prešov: O víťazstve rozhodla druhá tretina zápasu

Hráči Gladiators Trnava chytili druhý dych. Po nedávnom výkone proti Novozámčanom, ktorým nastrieľali dovedna jedenásť gólov, predviedli opäť pohodu na hokejkách. Na zvolenskom ľade zdolali hokejistov z Prešova.

Trnavský hokejisti mali prvú tretinu zápasu pevne v rukách. Počas nej sa úspešne predviedol Szalay, keď po 10. minúte zápasu dostal Trnavu do vedenia za stavu 0:1. Svoju šancu na gól po Szalayovi premenil aj Mihalko 0:2.

V druhej tretine sa ozval Prešov. Gladiátori pocítili prvý gól vo svojej bránke od Nociara (2:1) a k nemu sa pridal Zavalniuk, ktorý vyrovnal na 2:2.

O zápase rozhodol Valo, ktorý sa v závere druhej tretiny postaral o hokejovú radosť v tíme Trnavčanov a Gladiátorov poslal do vedenia (2:3). Valov gól bol zároveň poslednou úspešnou gólovou akciou celého zápasu.

Tretia tretina nepriniesla žiadnu zmenu. Gladiátori vyhrali nad tučniakmi 3:2.

HC Prešov – HK Gladiators Trnava 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 25. Nociar, 26. Zavalňuk – 11. Szalay, 17. Mihalko, 28. Valo. Rozhodovali: Vido – Hanko, Číž, vylúčení: 2:3, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 134 divákov.