Ilustračný obrázok k článku Lákavé podujatia v Trnave a okolí: Aj na takýchto akciách sa môžete zabaviť
Foto: Matúš Koprda / Zdroj: Mesto Trnava/Zaži v Trnave

Lákavé podujatia v Trnave a okolí: Aj na takýchto akciách sa môžete zabaviť

Chceli by ste sa zabaviť, dozvedieť niečo nové alebo len tak relaxovať? Vybrali sme mix zaujímavých podujatí.

Monika Hanigovská Rôzne
Monika Hanigovská Rôzne

Lákavé podujatia v Trnave a okolí: Aj na takýchto akciách sa môžete zabaviť

Chceli by ste sa zabaviť, dozvedieť niečo nové alebo len tak relaxovať? Vybrali sme mix zaujímavých podujatí.

Ilustračný obrázok k článku Lákavé podujatia v Trnave a okolí: Aj na takýchto akciách sa môžete zabaviť
Foto: Matúš Koprda / Zdroj: Mesto Trnava/Zaži v Trnave

Tento týždeň sa rozhodne nudiť nebudete. Na svoje si prídu deti, dospelí aj staršia generácia. Nech sa vyberiete do mesta alebo okolia, budete mať o zábavu postarané.

Ekofestival obJAV

24. júla, Smolenice

Skočte si na festival kreativity a prírody, ktorý sa uskutoční hneď v niekoľkých lokalitách. Ako informujú organizátori podujatia, vstup aj účasť na všetkých aktivitách bude vďaka podpore Participatívneho rozpočtu Trnavskej župy bezplatný. Spoplatnená je len prechádzka včelárskou záhradou s ochutnávkou.

Program podujatia:

Židovská dolina

 • 19:00 – 19:45 koncert: Mirka Kronerová a Ondrej Križan
 • 20:00 – 21:00 koncert: Martin Geišberg

Lúka pod zámkom WORKSHOPY

 • 15:00–19:00 Čaruj z odpadu s Kubkom z OZ Pure Love
 • 15:00–16:00 Vyrob si vlastnú solárnu nabíjačku s Lukášom
 • 15:00–17:00 Precvič si mozog pri žonglovaní s Davidom
 • 17:00–18:00 Trúfni si na “pub” kvíz s Teach for Slovakia
 • 18:00–19:00 Zrelaxuj sa pri kreslení s Terez

Zraz na workshopy v tôni lesa (15 minút pred začiatkom)

 • 15:30–17:30 Všímavo v lese s Alenkou (max. 15 účastníkov, registrácia POVINNÁ)
 • 16:00–17:00 Nordic walking s Evkou
 • 17:00–18:00 Čítaj si Odpadkového fantóma s Branuškom
 • 18:00–19:00 Ekologické telo s Magduškou

Pozor, organizátor vopred informuje o tom, že z dôvodu epidemiologických opatrení je potrebná registrácia na hromadné podujatia. Registrovať sa môžete TU.

Zároveň prosia verejnosť, aby si priniesli so sebou svoj vlastný pohár alebo fľašu, ktoré si budetú môcť naplniť priamo na mieste. „Veríme, že počas festivalu vieme zabrániť tvorbe odpadu. Ak sa nám to však úplne nepodarí, budeme mať možnosť z neho tvoriť a naučiť sa ako odpad správne separovať,“ informuje o tom občianske združenie Necestou(ka) na svojom webe.

Tvorivé dielne

20. júl, od 10.00 hod, Z. Kodálya 787/6, Galanta

Nechajte sa zlákať tvorivými dielňami. V Galante si môžete bezplatne vyskúšať tvorbu z hliny. Ako informuje organizátor akcie, tvorivé dielne priblížia verejnosti prácu s hlinou a zoznámenie sa s ňou ako zaujímavým kreatívnym materiálom. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je aj hlavným partnerom podujatia. Viac informácii na osveta_galanta@zupa-tt.sk.

Objavte knižné skvosty

do 31. marca 2023, Západoslovenské múzeum v Trnave

Ste milovníkom histórie a kníh? Potom si nenechajte ujsť výstavu s názvom Sedemnáste storočie slovom a obrazom: Staré tlače z historickej knižnice ZsM.

Na objaviteľov čaká viac ako 500 starých a vzácnych tlačí zo 17. storočia. Nechajte svoje oči popásť napríklad na nádherne ilustrovanej knihe o Číne. No možno vás zaujme aj známe historické dielo s názvom Dejiny Uhorska od Antonia Bonfiniho. Ako informuje portál cestovného ruchu pre Trnavu a okolie, výstava je sprístupnená bez vernisáže. Vychutnať si ju môžete až do 31. marca 2023.

Detský svet

do 31. decembra 2024, Západoslovenské múzeum v Trnave

Bude sa na čo pozerať! Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo zaujímavú výstavu pre malých aj veľkých. Projekt mapuje hry a detské aktivity za asi 120 rokov (od šesťdesiatych rokov 19. storočia asi po osemdesiate roky 20. storočia). Doprajte si bohatú zbierku detských aktivít. Výstava je rozdelená do niekoľkých tém.

Svadobné šaty

do 15. novembra 2021, Západoslovenské múzeum v Trnave

Nenechajte si ujsť ani nádhernú výstavu ako z iného sveta! Pozrite si kolekciu 38 svadobných šiat zo súkromnej zbierky vyštudovanej etnologičky a vášnivej zberateľky Jany Mládek Rajniakovej. Najstaršie sú z roku 1943.

„Najstaršie vystavené svadobné šaty pochádzajú z Košíc a ich nositeľka pani Jurčová sa v nich vydávala v roku 1947. Zaujímavosťou sú aj viacgeneračné šaty, v ktorých sa vydávala matka a neskôr dcéra,“ informuje o tom portál cestovného ruchu pre Trnavu a okolie.

Hudobné piatky

do 24. septembra, vždy od 18:00 hod., Galanta, na nádvorí Neogotického kaštieľa

Milujete hudbu, akcie a ľudovú tvorbu? V Galante si môžete skočiť na Hudobný piatok. Podujatie je voľné a súčasťou je aj predaj občerstvenia a ľudovo-umeleckej tvorby.

12 skalických pamiatok

počas víkendu od 10.00 do 18.00 hod., Skalica

Slobodné kráľovské mesto má čo ponúknuť. Užite si 12 pamiatok spolu s odborným výkladom. Lákavú prehliadku mesto odštartovalo už 15. mája. Vychutnať si ju môžete počas tohto víkendu. Aj naša redakcia si obula tenisky a bola si vychutnať Skalicu, pozrite sa TU.

Ako informuje o tom organizátor, sprevádzanie funguje na základne tzv. turistického pasu, ktorý si zakúpite v Turistickej informačnej kancelárii (TIK Skalica). Tá je otvorená cez víkend v čase od 10:00 do 18:00 hod.

Na malého alebo veľkého objaviteľa čaká rotunda sv. Juraja, františkánsky kostol Sedembolestnej Panny Márie a kláštor, Dom kultúry, farský kostol sv. Michala Archanjela a veža kostola, jezuitský kostol sv. Františka Xaverského, Ľadovňa, Mlyn bratov Pilárikových, evanjelický kostol, kostol Najsvätejšej Trojice a kláštor milosrdných bratov, expozícia kníhtlače. To všetko zažijete prostredníctvom jednotného turistického pasu.

Cena Turistického pasu: dospelí 4,50 eura, deti (6–12 rokov), seniori, ZŤP 1,50 eura deti do 6 rokov zdarma.

Strašidlá v pamiatkach

23. júl od 18:00 do 20:00 hod., štart TIP Skalica

Príjemné schladenie ponúka podujatie s názvom STRAŠIDLÁ v pamiatkach mesta Skalica. Navštívime Jezuitský kostol sv. Františka Xaverského, Rotundu sv. Juraja, Ľadovňu a Mlyn bratov Pilárikových.

Ako informujú organizátori podujatia, na prehliadku je potrebné sa vopred objednať telefonicky na čísle +421 34 664 53 41 alebo emailom na tik@mesto.skalica.sk. Cena: dospelí 3 eura, deti 1, 50 eura.

Letné kino

od 21.30 hod., Malý Berlín, Trnava

V Trnave si prídu na svoje aj milovníci filmov. V Malom Ríme si vychutnáte poriadnu nádielku hneď rôznych žánrov, vstup je voľný. Aké lahôdky sa budú servírovať cez tento týždeň? Komédia Yesterday odštartuje 22. júla a mrazivá Trhlina 24. júla.

Leto na korze

Pešia zóna v Trnave

Obľúbené podujatie láka aj počas tohto týždňa. Poteší najmä najmenších.

 • 21. 7. 18.00 hod. Theatre Fortissimo – Kufor (divadlo pre deti)
 • 23. 7. 18.00 hod. Divadlo ZkuFraVon – Stvorenie sveta (divadlo pre deti)
 • 25. 7. 18.00 hod. Show deTom – Malý princ (divadlo pre deti)

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuálne a zaujímavé správy z nášho mesta:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín