Monika Hanigovská Rôzne

Na vianočných trhoch v Trnave to už rozvoniava: 3 dobroty, ktoré nás najviac zaujali

V Trnave sú už vianočné trhy v plnom prúde. V stánkoch sa núkajú dobroty od výmyslu sveta. My vám prinášame 3 pochúťky, ktoré nás zaujali najviac.

Ilustračný obrázok k článku Na vianočných trhoch v Trnave to už rozvoniava: 3 dobroty, ktoré nás najviac zaujali
12
Galéria

K vianočným trhom okrem stánkov s tovarom, výzdoby a atrakcií či kultúrneho programu zaručene patria aj všakovaké dobroty, ktoré lákajú naše zmysly.

My sme sa vybrali zistiť priamo na miesto konania trnavských vianočných trhoch, aké pochúťky sú tento rok pre návštevníkov pripravené. Tu je trio dobrôt, ktoré nás zaujali najviac:

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Pochúťka drevorubačov

Na Trojičnom námestí môžu vaše zmysly zlákať párance. V rukách tu šikovne spracovávajú na ne cesto a to priamo pred očami zákazníka. Za vznikom tejto zaujímavej pochúťky stoja ingrediencie ako polohrubá múka, voda, zemiaky, soľ, maslo, či olej.

„Tradícia pochádza už od Štiavnických vrchov. Je to jedlo drevorubačov, ktoré ženy pripravovali svojim mužom do práce, keď išli rúbať drevo. Ženy im zamiesili toto múčne cesto a muži si ho cez pracovnú pauzu prehodili cez plece, sadli si k ohňu a takéto cesto párali do vriacej vody, aby sa uvarilo. Tak vznikli tradičné párance – tie zemiakové, ktoré my teraz podávame so slaninkou a smotanou, sú už trochu vylepšené,“ povedala nám s úsmevom Lídia Lacová, medzitým ako šikovne párala túto pochúťku.

Ľudia v Trnave si môžu pochutiť na sladkých makových, orechových, tvarohových párancoch. Pre milovníkov mäsovej varianty sú pripravené párance s pečenými zemiakmi, smotanou a slaninkou. Sýta pochúťka vážiaca 300 gramov stojí 4 eurá.

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Čerstvé francúzske palacinky

Vaše chuťové poháriky môžu poštekliť aj francúzske palacinky. Zaujmú svojou veľkosťou aj výberom náplne. Palacinku si môžete nechať ochutiť čokoládovým krémom, džemom s kúskami ovocia, slaným karamelom, orechmi, mandľovými lupienkami, vaječným likérom, ovocným šalátom, či banánom.

Predajca vám poskladá takúto veľkú palacinku do úhľadného chutného obdĺžnika. Dochutiť si čerstvú francúzsku palacinku môžete šľahačkou, topingom, či škoricou. Cena za takúto lahôdku začína od dvoch eur.

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Plnený trdelník

Mnohí z nás si obľúbili vôňu a chuť tradičného trdelníka. Teraz si však môžete na vianočných trhoch v Trnave pochutiť aj na plnenom trdelníku. Dá sa tu vybrať škoricový, vanilkový, čokoládový, kokosový, orieškový, karamelový či dokonca bounty trdelník. A ako teda vyzerá samotná výplň?

„Z vnútra sa vytrie trdelník nutellou, dá sa do toho jahoda, aj banány, čokoládové guľôčky. Potom sa to poleje čokoládovou polevou, šľahačkou a ešte dávame ozdobu navrch,“ opísal nám predajca z Veľkého Medera, ktorý ponúka spomínané lákadlo. Za takúto plnenú pochúťku zaplatíte 4 eurá.

Lákavé dobroty, pri ktorých sa mnohým z vás začnú „robiť chúťky“, si môžete pozrieť v našej priloženej fotogalérii.

FOTO: Pochúťky na vianočných trhoch v Trnave. TIETO nás zaujali najviac!
12
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie