Monika Hanigovská Rôzne

Trnava už začala žiť vianočnými trhmi: Prvé zábery z centra mesta!

V Trnave už vládne atmosféra vianočných trhov. Obchodníci ponúkajú všakovaké dobroty a tovar. Boli sme sa pozrieť priamo na mieste s naším objektívom.

Ilustračný obrázok k článku Trnava už začala žiť vianočnými trhmi: Prvé zábery z centra mesta!
21
Galéria

Fotky z príprav vianočných trhov sme vám už priniesli. Teraz si však už vychutnajte spolu s nami prvé zábery zo samotných vianočných trhov, ktoré v Trnave začali už dnes. Nájdete ich na Trojičnom námestí a na Hlavnej ulici.

Na ľudí čaká množstvo stánkov, vôňa všakovakého jedla aj príjemná predvianočná atmosféra. Zadovážiť si môžete aj rôzny tovar či pekné darčeky pod stromček pre vašich blízkych. A do čoho dobrého si môžu návštevníci napríklad zahryznúť? Pochutnať si ľudia môžu na cigánskej, lokši, či všakovakých sladkých dobrotách. Trhovníci taktiež lákajú návštevníkov na medovinu, varené vínko, či punč.

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Rôznym dobrotám už dnes neodolalo mnoho Trnavčanov. "Vybehli sme si na takýto chutný obed. No nedalo sa, pôvodne sme sa chceli najesť v reštike, ale tá vôna… Cigánska je naozaj fajnová. Načo trčať v reštaurácii na meníčku, keď to máme s takýmto krásnym bonusom“ pričom nám Trnavčan Marek spolu s kolegom ukázal na trhy, kde to už počas našej návštevy žilo príjemnou vianočnou náladou a výzdobou.

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Vianočné stánky ponúkajú naozaj rôzny tovar. Návštevníci môžu napríklad postrehnúť predajcu obrazov, či obchodníkov so zabíjačkovými špecialitami. Zazrieť sa dá aj predajca kabeliek či stánok ponúkajúci zimné dámske, pánske aj detské doplnky. Zaujať návštevníkov môžu aj rôzne remeselné výrobky, lákavé vyzdobené perníky, či výrobky z ovčej vlny. Takýto pestrý kolorit láka ľudí aj k poobzeraniu sa a prechádzke. „S kamoškou sme sa vybrali na prechádzku. Radi si prezeráme stánky s tovarom. Má to takú tú inú atmosféru ako v klasickom obchode“, povedala nám študentka Petra.

FOTOGALÉRIA: Naše mesto už ovládla atmosféra vianočných trhov
21
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie