Júlia Vargová Rôzne

Národný týždeň charity bude aj o spolupráci: Podporí ho Ján Volko aj Spartakovci

Charita bude na námestiach, v školách i vo vlastných zariadeniach hovoriť o svojej krásnej no náročnej práci.

Ilustračný obrázok k článku Národný týždeň charity bude aj o spolupráci: Podporí ho Ján Volko aj Spartakovci
Zdroj: Trnavská arcidiecézna charita

Slovenská katolícka charita pozýva verejnosť na Národný týždeň charity, ktorý sa začne už najbližšiu nedeľu 9. júna a potrvá až do soboty 15. júna. Druhý ročník celonárodného podujatia sa bude niesť v duchu hesla „Sila Charity je regiónoch“. Informovala o tom Darina Kukuľová – Kvetanová, PR manažérka podujatia.

Slovenská katolícka charita pomáha ľuďom v núdzi už viac ako 90 rokov.

„Charita robí veľmi veľa dobrého v sociálnej oblasti na Slovensku. Zisťujeme ale, že neraz sú to dobre utajené činnosti. Ľudia, ktorí hľadajú pomoc, nevedia niekedy na koho sa obrátiť. A takisto aj ľudia, ktorí chcú pomáhať, nevedia, na ktoré dvere majú zaklopať a podať pomocnú ruku. Preto sme si povedali, že by bolo dobré slovenskej verejnosti ukázať dobrotu, ktorá sa v Charite vyrába, a preto sme prišli s konceptom Národného týždňa charity,“ vysvetľuje vznik celonárodného podujatia Erich Hulman, generálny sekretár SKCH.

Národný týždeň charity v Trnave podporí svojou účasťou známy šprintér a slovenský rekordér Ján Volko aj viacerí hráči Spartaka Trnava.

Užijeme si pestrý program pre malých i veľkých. Charita chce v druhom ročníku podujatia opäť mapovať dobrotu cez zamestnancov a dobrovoľníkov z arcidiecéznych a diecéznych charít, ktorí si v slovenských mestách a obciach pripravili zaujímavý program. „Tento rok by sme chceli týždeň niesť v zmysle hesla Sila Charity je v regiónoch, pretože na Slovensku naozaj najviac tých charitatívnych diel je v správe diecéznych charít jednotlivých diecéz a slúžia miestnym ľuďom, miestnym komunitám v regiónoch z celého Slovenska,“ zdôrazňuje Erich Hulman.

Foto: ilustračné

Pozrite si fotografie komunitnej kaviarne, ktorú nedávno otvorila Trnavská arcidiecézna charita.

Lákavé prostredie komunitnej kaviarne
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie