Ilustračný obrázok k článku Oslava detí je TU: Pozrite, kam s nimi môžete skočiť počas MDD v Trnave a okolí!
Zdroj: Mesto Topoľčany

Oslava detí je TU: Pozrite, kam s nimi môžete skočiť počas MDD v Trnave a okolí!

Už viete, kam zoberiete svoje ratolesti na MDD? Máme pre vás niekoľko tipov.

Monika Hanigovská Kultúra
Monika Hanigovská Kultúra

Oslava detí je TU: Pozrite, kam s nimi môžete skočiť počas MDD v Trnave a okolí!

Už viete, kam zoberiete svoje ratolesti na MDD? Máme pre vás niekoľko tipov.

Ilustračný obrázok k článku Oslava detí je TU: Pozrite, kam s nimi môžete skočiť počas MDD v Trnave a okolí!
Zdroj: Mesto Topoľčany

Medzinárodný deň detí je takpovediac za dverami. No zároveň nielen najmenších poteší fakt, že korona je na ústupe. Vyhliadky na MDD sú hneď o čosi pestrejšie!

Zisťovali sme za vás, kde to s nimi môžete hneď dvojnásobne osláviť. Ktoré dvere sa pred vami otvoria? Pozrite sa!

12 skalických pamiatok

počas víkendu od 10.00 do 18.00 h, Skalica

Slobodné kráľovské mesto má čo ponúknuť. Užite si 12 pamiatok spolu s odborným výkladom. Lákavú prehliadku mesto odštartovalo už 15. mája. Vychutnať si ju môžete počas tohto víkendu.

Ako informuje o tom organizátor, sprevádzanie funguje na základne tzv. turistického pasu, ktorý si zakúpite v Turistickej informačnej kancelárii (TIK Skalica). Tá je otvorená cez víkend v čase od 10:00 do 18:00 hod.

Na malého alebo veľkého objaviteľa čaká rotunda sv. Juraja, františkánsky kostol Sedembolestnej Panny Márie a kláštor, Dom kultúry, farský kostol sv. Michala Archanjela a veža kostola, jezuitský kostol sv. Františka Xaverského, Ľadovňa, Mlyn bratov Pilárikových, evanjelický kostol, kostol Najsvätejšej Trojice a kláštor milosrdných bratov, expozícia kníhtlače. To všetko zažijete prostredníctvom jednotného turistického pasu.

Cena Turistického pasu: dospelí 4,50 eura, deti (6–12 rokov), seniori, ZŤP 1,50 eura deti do 6 rokov zdarma.

Deň detí v múzeu

1. júla v priestoroch Vlastivedného múzea v Galante

Aj Vlastivedné múzeum v Galante nezabudlo na deti. Pre najmenších pripravilo zábavný program. Organizátor sľubuje pre deti a ich doprovod netradičnú prehliadku stálych expozícií.

Návštevníkov poteší aj prekvapenie. Múzeum zároveň pripravuje online program na Facebooku a na YouTube.

Vstup je voľný.

Detský svet

do 31. decembra 2024, Západoslovenské múzeum v Trnave

Bude sa na čo pozerať! Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo zaujímavú výstavu pre malých aj veľkých. A to nie je všetko. Projekt mapuje hry a detské aktivity za asi 120 rokov (od šesťdesiatych rokov 19. storočia asi po osemdesiate roky 20. storočia). Doprajte si bohatú zbierku detských aktivít. Výstava je rozdelená do niekoľkých tém.

Nájdete v nej nielen fotografický materiál s tematikou detí a hier. Vo vitrínach zaujmú hračky, učebné pomôcky a veci súvisiace so školou, najobľúbenejšie sladkosti a veľa ďalšieho.

Počas výstavy sa môžu návštevníci zapojiť do kreslenia, písania, skladania i hádania. Západoslovenské múzeum však upozorňuje, že v pondelok sú výstavné priestory pre verejnosť zatvorené.

Aktuálne a zaujímavé správy z nášho mesta:

Prehliadky Malého Ríma

Trnava, Trojičné námestie podujatie len na rezerváciu

Chcete spoznať Trnavu viac? Radnica pripravila individuálne prehliadky nášho mesta. Situácia nie je ľahká a cestovný ruch trpí spolu s ďalšími odvetviami. No práve preto sa rozhodla rozšíriť svoju ponuku o individuálne prehliadky mesta so sprievodcom. Informuje o tom Región Trnava na svojom webe.

„Vytvorili sme niekoľko tém navyše, ktoré môžete využiť nielen so svojou rodinou či blízkymi priateľmi, ale aj s deťmi.“

Vybrať si môžete z nasledovných tém: Univerzitná Trnava, Trnava ako slobodné kráľovské mesto, Trnava počas stredoveku, pričom v ponuke je aj prehliadka pre rodiny s deťmi s názvom – Karner a hradby a prehliadka pre rodiny s deťmi s názvom – Radnica a historická pivnica.

V prípade záujmu odporúčame vopred kontaktovať priamo Turistické informačné centrum – Región TRNAVA (TIC). Rezervácia je nutná.

Cena prehliadky pre rodinu (max. 5 osôb): 25 eur, cena prehliadky pre pár (max. 2 osoby): 15 eur.

Aj kúzelník

29. mája od 12.00 h, Piešťany

Aj kúpeľne mesto pripravilo program pre deti. Organizátori informujú o tom, že bohatý program a tvorivé aktivity budú prebiehať v prírodnom kine za Kultúrno-spoločenským centrom Fontána na Beethovenovej 1. K dispozícií budú aj stánky s občerstvením.

Program:

  • 13:00– 14:00 hod Kúzelník Peter Šesták/ MAGIC SHOW
  • 14:00– 15:30 hod. Jana Bezek a Thierry Ebam – bubenícky workshop
  • 15:30– 16:30 hod. Divadlo ZkuFraVon- Pinocchio
  • 17:00– 18:00 hod. Koncert Pánko s kapelou

Počet ľudí v areáli kina je limitovaný aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Podľa nariadenia vlády bude pri vstupe potrebné nahlásiť svoje meno a mailový alebo telefonický kontakt.

Nová atrakcia

Holíč, pod vrcholom kopca Hrebeň

Chcete vybehnúť do prírody a uvidieť niečo nové? V Holíči nedávno slávnostne otvorili novú turistickú atrakciu.

Je ňou rozhľadňa na Hrebeni. Stavba je 17 metrov vysoká a jej výstup zaručí pohľad na mesto a panorámuBielych Karpát. Stavba zároveň ukrýva správu pre budúce generácie – do múrov rozhľadne zabudovali časovú schránku, ktorá odhalí svoje tajomstvo o 100 rokov.

Vzhľadom na súčasnú situáciu je rozhľadňa pre verejnosť uzatvorená, o jej otvorení bude mesto informovať. Ako však informuje Trnavský samosprávny kraj, verejnosti bude prístupná snáď už na začiatku letnej turistickej sezóny.

Chcete si odpočinúť a nabrať silu? Poteší vás prístrešok, stojan na odkladanie bicyklov a mapa Holíča. Nájdete ho len pár metrov od rozhľadne. Okolie ponúka peknú prírodu a relax.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Stalo sa doma

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín