BTW Kultúra Správy

Trnavská knižnica spí počas koronakrízy len čiastočne, žije v online

Knižnica Juraja Fándlyho na webovú stránku každý deň pridáva diela trnavských či regionálnych autorov. Od spustenia tam pribudli básne, aforizmy, úvahy či denníkové zápisky.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská knižnica spí počas koronakrízy len čiastočne, žije v online
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Pod spoločným názvom „Slovom proti vírusom“ na svoju webovú stránku každý deň pridáva diela trnavských či regionálnych autorov. Od spustenia 24. marca tam pribudli básne, aforizmy, úvahy či denníkové zápisky. Podľa riaditeľa knižnice Pavla Tomašoviča, ktorý rovnako autorsky prispel, chcú pokračovať, kým nebude možné knižnicu opäť pre verejnosť otvoriť.

„V tejto situácii, keď sa osobne nemôžeme stretnúť, sme nerezignovali na slovo, na jeho inšpirujúce, spojovacie a liečebné účinky. Slovom chceme pripomenúť, že sme spoločne zviazaní a veríme, že v zdraví sa spoločne čo najskôr budeme môcť opäť stretávať,“ uviedol Tomašovič, ktorý aktivitu koordinuje.

Ako prvá sa s aforizmami predstavila členka Fóra humoristov Eva Jarábková, poéziou prispeli Miroslav Danaj, Štefan Kuzma, Simona Dolníková, novinár a básnik Benjamín Škreko pridal limeriky z pripravovanej zbierky epigramov a aforizmov, hudobník a publicista Peter Bonzo Radványi trochu ľahšie ladené úvahy. Autori sa predstavujú zväčša čerstvými príspevkami reagujúcimi priamo na aktuálnu situáciu s ochorením COVID-19.

Prečítajte z ponúkanej tvorby trnavských autorov malú ukážku od Evy Jarábkovej:

Nekašlať na ľudí

Z fantastického sna

som sa ráno prebudil,

nová vláda nariadila

prestať kašľať na ľudí.

Odkaz na projekt a všetky ostatné diela nájdete tu: ""Slovom proti vírusom"":https://www.kniznicatrnava.sk/…roti-virusom

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie