MAK Rôzne Správy

V Trnavskej nemocnici prijali pacienta s koronavírusom. Takto s ním cvičili!

Príjem pacienta s podozrením na koronavírus nacvičovali v závere uplynulého týždňa vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trnave.

Ilustračný obrázok k článku V Trnavskej nemocnici prijali pacienta s koronavírusom. Takto s ním cvičili!
14
Galéria

Zdravotníci boli súčinní s regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) a ďalšími záchrannými zložkami. Informuje o tom nemocnica na sociálnej sieti.

„Išlo o simulovaný priebeh príjmu pacienta s podozrením na koronavírus, aby personál nemocnice vedel konať adekvátne v reálnej situácii. Personál preukázal pripravenosť na krízové situácie,“ uvádza FN.

Nasimulovaná bola situácia, keby prišla pacientka na urgentný príjem, kde zistili, že má príznaky ochorenia a zisťovali, či cestovala z krajín, v ktorých sa vyskytuje koronavírus. Následne bola izolovaná a vykonané boli prvé vyšetrenia, pričom personál pracoval v ochranných odevoch.

Po vyšetreniach bola prevezená na Infekčnú kliniku FN, izolovaná v špeciálnej izbe a bol vyčlenený personál, ktorý sa mal o pacientku starať.

TAKTO TO PREBIEHALO

➡️Pacientka prišla na Urgentný príjem Fakultnej nemocnice Trnava.

➡️Personál na Urgentnom príjme prevezme pacienta s príznakmi a zisťuje, či pacient cestoval z krajín, v ktorých sa vyskytuje koronavírus.

➡️Následne je pacient izolovaný a vykonajú sa prvé vyšetrenia priamo na Urgentnom príjme FN Trnava.

➡️Personál je v ochranných odevoch, ktoré chránia pred nakazením.

➡️Počas vyšetrenia pacienta je privolaný prevoz na Infekčnú kliniku Fakultnej nemocnice Trnava a informuje sa Infekčná klinika o takomto prevoze.

➡️Pacient je po prvotných vyšetreniach prevezený na infekčnú kliniku prostredníctvom sanitky.

➡️Infekčná klinika na špeciálne vyhradenej izbe izoluje pacienta a vyčlení sa personál, ktorý sa bude o pacienta starať.

➡️Počas celej doby musí personál používať ochranné pomôcky, ktoré musia byť po použití zlikvidované.

Informácie o infekcii možno získať na linke na RÚVZ so sídlom v Trnave 0905 903 053 a­lebo na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie