Monika Hanigovská Rôzne

Trnava zháňa financie na projekt Kamenného mlyna: Chce vybudovať kruhové mólo

Mesto má v pláne vybudovať novú atraktívnu lokalitu. Trnavská radnica chce vytvoriť kruhové mólo ponad hladinu rybníka. O prostriedky sa bude uchádzať z európskych zdrojov.

Ilustračný obrázok k článku Trnava zháňa financie na projekt Kamenného mlyna: Chce vybudovať kruhové mólo
4
Galéria
Zdroj: Mesto Trnava

Trnavčania sa možno dočkajú novej oddychovej lokality a to priamo na hladine známeho rybníka v Kamennom mlyne. Radnica o tomto projekte avizovala prvýkrát pred dvoma rokmi. Pozrite sa teraz na tento projekt podrobnejšie.

Náklady v podobe pevného kruhového móla, prístupového pontónu a príjazdovej komunikácie sú celkovo priebežne vyčíslené na sume 780-tisíc eur.

Mesto chce získať potrebné financie z eurofondov. „Mólo na Hornom Rybníku je projekt, s ktorým sa budeme uchádzať o financovanie z európskych zdrojov. S jeho prípravou sme začali už pred rokom,“ informuje primátor Peter Bročka na svojom profile na sociálnej sieti.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v spolupráci s partnerským rezortom v Českej republike vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na zvýšenie atraktívnosti kultúrneho a prírodného dedičstva pre obyvateľov a návštevníkov cezhraničného regiónu. O takúto žiadosť vo forme príspevku však musí mesto Trnava požiadať do 6. apríla.

Lákavý projekt

„Zámerom bolo vytvoriť plynulú, zaujímavú a zmysluplnú vychádzkovú trasu vo forme lávky, ktorá bude atraktívna pre návštevníkov a ktorá bude prebiehať ponad hladinu rybníka,“ stojí v dokumentoch mesta Trnava.

Viac prezradil o projekte primátor Peter Bročka. Podľa jeho slov, sa jedná o kombináciu modulárneho pontónu a dreveného kruhového móla. V jeho strede bude vodná záhrada vytvárajúca prostredie plávajúcich mokradí.

Sprístupní sa aj chodník na splav?

Mesto však pracuje aj na sprístupnení starého chodníka. „Bez ohľadu na tento projekt pracujeme na sprístupnení starého chodníka na splav, ktorý bol roky uzavretý oplotením. Kamenáč si teda najbližšiu sezónu budeme môcť užiť zase o niečo viac,“ prezradil ďalej Bročka na sociálnej sieti.

FOTO: Vizualizácia nového projektu. Kruhové mólo na Kamennom mlyne.
4
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM