Monika Hanigovská Kultúra

KAM si vyraziť počas týždňa? Skočte si na trhy, večierok, zažite stredovek či krst knihy

Nuda nehrozí ani počas tohto týždňa. Pozrite sa, kde všade sa môžete dobre zabaviť.

Ilustračný obrázok k článku KAM si vyraziť počas týždňa? Skočte si na trhy, večierok, zažite stredovek či krst knihy
Zdroj: Dnes24.sk

Chcete nasať vianočnú atmosféru, niečo nové zažiť alebo si len oddýchnuť? V Trnave a okolí sa chystá hneď niekoľko podujatí pre malých aj veľkých. Pozrite si náš výber.

Vianočné trhy Hlohovec 2022

Od 14. decembra, Hlohovec na Námestí sv. Michala

Milujete vianočné trhy? Užiť si ich môžete aj mimo Malého Ríma. Tie najbližšie si vychutnáte v Hlohovci. Vychutnajte si ligotavú atmosféru s punčom či medovinou v ruke.

Vianočné hand-made trhy 2022

14. decembra od 09.00 do 17.00 hod., Skalica, Mestský úrad

Máte radi originálne dielka? Ak ste odpovedali áno, skočte si do Skalice. Na mestskom úrade a v mestskej knižnici vám šikovní tvorcovia predstavia svoje vianočné vlastnoručne vyrobené výrobky.

Pomalý svet Roberta Castlea

14. decembra o 19.00 hod., Trnava, Divadlo Jána Palárika

Robert žije na predmestí so svojou matkou Claire. V dôsledku nehody z detstva zostal mentálne na úrovni sedemročného dieťaťa. K Robertovi a Claire prichádza nová nájomníčka Holly, ktorá má vo svojom živote poriadny zmätok. Najmä po tom, čo zistí, že čaká dieťa so svojím bývalým profesorom. Vďaka detsky úprimnému Robertovi objavuje pravé ľudské hodnoty ako nezištnú lásku, obetavosť, súcit či láskavosť. Hoci príbeh vyzerá na prvý pohľad smutne, Norm Foster sa vyhol akémukoľvek sentimentu a moralizovaniu. Pomohol mu v tom originálny humor, ktorý vnáša do dialógov ľahkosť i v tých najťaživejších situáciách.

Najväčší vianočný večierok

14. decembra o 17.00 hod., Trnava, Malý Berlín

Program sa začne videom, ktorý vás prevedie oldies svetom, tešiť sa môžete na huslistku Michelle a Saxofonistka Eve dodá tú pravú vianočnú atmosféru. Tanečnú zábavu rozpúta legendárny DJ Hajtkovič. Vstupné: 15 eur.

Advent v Trnave 2022

Do 16. decembra, Trnava, Trojičné námestie

Ak si chcete naladiť na prichádzajúce najkrajší sviatky v roku, môžete ostať aj v Trnave. To všetko totiž ponúkajú Adventné trhy. Dopriať si môžete tradičné i menej známe dobroty a čaká na vás aj kultúrny program.

utorok, 14. decembra

  • 15.30 hod. Vystúpenia škôlkarov a školákov
  • 18.00 hod. DFS Dudvážtek

streda, 15. decembra

  • 15.30 hod. Vystúpenia škôlkarov a školákov
  • 18.00 hod. FS Dudváh

Stredoveké adventné trhy

Od 16. decembra od 12.00 do 19.00 hod., Trnava, pri Bazilike sv. Mikuláša

Užite si návrat do dávnej minulosti. V Trnave sa opäť uskutočnia podujatie s názvom Stredoveké adventné trhy. Môžete sa tešiť na stredovekých remeselníkov a zabávačov. Najmenších potešia zvieratká a dospelých punč zohriaty priamo nad ohňom.

MOIRY: krst zbierky poézie

15. decembra o 18. hod., Trnava, Malý Berlín

Užite si poéziu a predvianočná atmosféru pri poháriku vína. Literárne čítanie sa uskutoční o 18. hod., a o 19. hod. je na programe moderovaná diskusia o knihe Moiry s ukážkami z tvorby autoriek, po ktorej bude nasledovať krst knihy špeciálnym krstným otcom. To však nie je všetko! Následne odštartujú hudobné projekty s DJom. Vstupné: 3 eurá.

Vianočný večer Folklórneho súboru Slnečnica

16. decembra od 19.00 hod., Piešťany, Dom umenia

Ak milujete folklór v závere pracovného týždňa si prídete na svoje. Známe kúpeľné mesto ožije tancom a pestrou choreografiou. Do tanca hrá ľudová hudba Michala Pagáča a pozvanie prijal i detský folklórny súbor Tancovadlo. Vstupné: 10 eur.

Pavučina

16. decembra o 19.00 hod., Trnava, Divadlo Jána Palárika

Čo by ste robili, ak by ste jedného dňa našli u seba v knižnici mŕtvolu? Správne, určite by ste zatelefonovali na políciu! Ale čo ak to z nejakého vážneho dôvodu nespravíte a polícia napokon príde sama? Kto ju zavolal? Kto, preboha, zabil toho človeka? A ako to celé vôbec dopadne?! Tešiť sa môžete na množstvo nečakaných a napínavých zvratov, no tiež na humor, ktorý však ani náhodou nie je lacný. Spoza každého rohu bude na vás pritom jedným očkom žmurkať Agatha Christie, ktorá si v tejto hre robí tak trochu fóry nielen z detektívneho žánru, ale i zo seba a nás všetkých.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM