Cehlárik, prvý nepočujúci kandidát na predsedu TTSK: Prečo som odstúpil

Jaroslav Cehlárik sa vzdal kandidatúry na predsedu TTSK iba niekoľko dní pred voľbami do VÚ. Svoje rozhodnutie dnes zdôvodnil.

Ilustračný obrázok k článku Cehlárik, prvý nepočujúci kandidát na predsedu TTSK: Prečo som odstúpil
Zdroj: TASR

Jaroslav Cehlárik sa nebude uchádzať o post predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). V utorok, 31. októbra sa vzdal svojej kandidatúry v prospech Jozefa Viskupiča nominovaného stranami SaS, OĽaNO, NOVA, KDH, SMK, OKS a Zmena zdola.

Prečo som to urobil

Nezávislý kandidát Cehlárik sa poďakoval svojim podporovateľom a vyzval ich, aby vo voľbách odovzdali svoj hlas práve Viskupičovi. „Voľby sa blížia a nie je dobré, aby sme trieštili sily. Môžu dopadnúť veľmi zle, a preto som sa rozhodol z predvolebného boja o post predsedu TTSK odstúpiť. Naše programy sú veľmi podobné. Chcem poprosiť mojich voličov, aby neboli sklamaní a ešte raz na nich apelujem, aby svoj hlas odovzdali pánovi Viskupičovi. Verím, že spoločne budeme vo voľbách úspešní,“ skonštatoval Cehlárik, ktorý zároveň pripomenul, že aj naďalej kandiduje na post poslanca TTSK.

Chce plniť aj Cehlárikov program

Viskupič zdôraznil, že je pripravený plniť viaceré body z volebného programu Cehlárika. Okrem zlepšovania sociálnych služieb je medzi nimi aj školstvo a rozvoj cestovného ruchu. „Budem tieto priority reprezentovať ako tie body, na ktorých záleží pánovi Cehlárikovi i mne. Chcem mu povedať, že jeho odvahu obdivujem a za jeho podporu ďakujem. Myslím si, že ak spojíme sily a prekryjem náš program Spolu tvoríme kraj aj týmto gestom, tak sa tak potrebná zmena prejaví. Dúfam, že po tomto kroku môžeme spolu hovoriť, že sme odhodlaní zmeniť náš kraj. Či už na poste župana, alebo v zastupiteľstve,“ povedal Viskupič.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame