Prvé slová trnavského župana Viskupiča po víťazstve: Povedal to jasne

Prvý muž TTSK J. Viskupič sa po víťazstve v Trnavskom kraji takto jasne vyjadril. Prečítajte si jeho prvé slová.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Prvé slová trnavského župana Viskupiča po víťazstve: Povedal to jasne
Zdroj: TASR

V sobotu, 4. novembra prebehli voľby v rámci samosprávnych krajov. V Trnavskom samosprávnom kraji zvíťazil Jozef Viskupič a stal sa tak predsedom TTSK a to so ziskom 48 584 hlasov (42,90 %).

Viskupič nechal za sebou Tibora Mikuša, ktorý dostal 34 601 hlasov (30,55 %) Józsefa Berényiho, ktorému prejavilo dôveru 19 414 voličov vo forme hlasov (17,14 %) a Konráda Rigóa s počtom 6 362 hlasov (5,61 %). Prečítajte si prvé slová novozvoleného župana TTSK J. Viskupiča.

Dal sľub

V Trnavskom kraji zvíťazil poslanec hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Jozef Viskupič a na poste predsedu TTSK vystrieda Tibora Mikuša, ktorý bol vo funkcii od roku 2005 spolu tri volebné obdobia. „V prvom rade ďakujem všetkým mojim voličom za prejavenú dôveru. Sľubujem, že ich nesklamem,“ uviedol Viskupič.

Zdroj: TASR

Aj hospodárenie župy

Viskupič ďalej prezradil, čo si myslí podľa jeho slov o doterajšom hospodárení samotnej župy. „Som rád, že obyvateľom Trnavského kraja nie je ľahostajné jeho smerovanie. Výsledky volieb jasne ukazujú, že občania nie sú spokojní s tým, že župa nehospodári dobre s peniazmi nás všetkých," prezradil.

Súčasne vyzval na spoluprácu spoločnosť. „Verím v silu obyčajných ľudí – odborníkov v rôznych oblastiach a výnimočných osobností. Náš kraj v rukách takýchto ľudí môže napredovať. Preto pozývam na spoluprácu všetkých ľudí, ktorí môžu a chcú pomôcť posúvať náš kraj vpred,“ povedal Viskupič.

Súčasne prvý muž TTSK spomenul Cehlárika, ktorý sa vzdal kandidatúry v jeho prospech. „K volebnému výsledku gratulujem aj svojim protikandidátom. Ešte raz ďakujem kandidátovi Jaroslavovi Cehlárikovi, ktorý sa v utorok vzdal svojej kandidatúry a spojil tak sily pre lepší Trnavský kraj. Aj vďaka tomuto spájaniu síl sa nám podarilo zvíťaziť. Dostali sme príležitosť vrátiť Trnavskému kraju postavenie, aké mu v skutočnosti patrí, a túto príležitosť naplno využijeme,“ dodal na záver.

V našom kraji prišlo k volebným urnám 117 252 voličov, čo predstavuje volebnú účasť 24,74 percenta.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame