Súčet kandidátov do volieb TTSK: Nižší počet uchádzačov na post župana a poslancov

Už o pár dní sa začnú o priazeň voličov uchádzať kandidáti na poslancov a predsedu TTSK. Počet kandidátov sa však znížil.

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Súčet kandidátov do volieb TTSK: Nižší počet uchádzačov na post župana a poslancov
Zdroj: TASR

Voľby do TTSK sú už čo nevidieť tu. V sobotu, 4. novembra sa o priazeň voličov budú uchádzať kandidáti na poslancov ale aj predsedu TTSK.

Oproti pôvodnému počtu sa počet kandidátov na poslancov znížil o dvoch a na predsedu o jedného. Teda o priazeň voličov v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) sa vo voľbách bude uchádzať 249 kandidátov na poslancov a piati kandidáti na predsedu TTSK.

Odstúpenci

V utorok, 31. októbra oznámil vzdanie sa kandidatúry nezávislý Jaroslav Cehlárik, a to v prospech kandidáta Jozefa Viskupiča. (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, Občianska konzervatívna strana a Zmena zdola) Kandidatúry sa tiež vzdali v obvode Dunajská Streda dve kandidátky za politickú stranu Nezávislosť a Jednota.

Rozmenené na drobné

Voliči budú voliť v Trnavskom kraji v siedmich volebných obvodoch. V obvode Dunajská Streda je 67 obcí, v obvode Galanta 36 obcí, Hlohovec má 24, Piešťany 27, Senica 31, Skalica 21 a Trnava 45 obcí. Tieto dovedna vyšlú do krajského parlamentu 40 kandidátov, ktorí získajú od voličov najviac hlasov.

Za obvod Dunajská Streda bude osem poslancov, Galanta (7), Hlohovec (3), Piešťany (5), Senica (5), Skalica (3) a Trnava deväť poslancov. V TTSK sa do volieb zaregistrovalo 20 politických strán, hnutí a koalícií, z nich štyri do všetkých volebných obvodov.

O post predsedu TTSK sa uchádzajú súčasný podpredseda TTSK József Berényi (SMK), predseda TTSK Tibor Mikuš (nezávislý), poslanec NR SR Jozef Viskupič (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, Občianska konzervatívna strana a Zmena zdola), štátny tajomník ministerstva kultúry Konrád Rigó (Most-Híd) a lekár Márius Novák (Nový parlament). Informoval riaditeľ sekcie vedenia Úradu TTSK Jozef Behúl.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame